PI6C20400AHE
Mfr.Part #
PI6C20400AHE
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package/Case
Datasheet
PI6C20400AHE
Description
IC CLOCK BUFFER 1:4 28SSOP
Stock
325
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Application Specific Clock/Timing
Differential - Input:Output :
Yes/Yes
Frequency - Max :
400MHz
Input :
HCSL
Main Purpose :
PCI Express (PCIe)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output :
HCSL
PLL :
Yes
Product Status :
Active
Ratio - Input:Output :
1:4
Supplier Device Package :
28-SSOP
Voltage - Supply :
3.135V ~ 3.465V